Výber postele a matrace

Optimálna detská posteľ a matrac

Voľba detské postele a matrace je veľmi dôležitá a preto vám poradíme ako posteľ alebo matrac vyberať. Novorodenci mávajú väčšinou detskú postieľku s mrežami, čo je dôležité pre bezpečnosť. Takému bábätku je potom pomerne jedno, či bude postieľka oranžová alebo v tvare auta, a preto je v tomto veku najdôležitejšie bezpečnosť, napriek tomu sa ale uprednostňuje buď biela farba, alebo nejaké pestrofarebné vzory.

Keď dieťa povyrastie je lepšie kúpiť mu “veľkú postieľku”. Väčšie deti si už všímajú motívov a farieb a preto je vhodné voliť postele s motívmi z večerníčkov alebo iných animovaných filmov a seriálov, alebo rozprávok. Keď už sú decká vo niečo staršom veku, tak napríklad môžu uprednostniť aj hrdinu športu, hudby a počítačových hier. Ak sa dieťaťu bude posteľ tým (lacne detske postielky), že na nej bude mať vyobrazenú svoju obľúbenú postavičku, bude sa mu zaspávať oveľa lepšie. V staršom veku iv puberte už je vhodné nechať na výbere samotných detí, akú posteľ by chceli mať. Väčšinou už nie je toľko dôležité dbať na bezpečnosť, ale skôr na pohodlie matrace a celej postele. Za zmienku určite stojí postele s úložným priestorom.

Dbajte tiež na výber správne detské matrace. Pôvodne chrupavkovitá chrbtica sa vyvíja až do 21 rokov. Do 1 roku Vaše dieťa prespí väčšinu dňa. Je teda jasné, že (Banaby.sk – cestovná postieľka) spánok na nekvalitné matraci môže spôsobiť rôzne deformácie pri raste. Neskoršie bolesti chrbta sú tak zaručené. Kvalitné detské matrace tomuto problému predchádzajú. Jedným z hlavných predpokladov pre kvalitný odpočinok Vášho dieťaťa je výber vhodnej detské matrace a postele.

Aké sú najdôležitejšie prametry postele a matrace sa dozviete v článku Technické parametre.

Manželské postele Vám ponůkáme tu.

V e-shope Babynabytek.sk vám ponúkame detské postele a matrace z kvalitného materiálu za skvelé ceny. Neváhajte a neriskujte zdravie svojho dieťaťa.