Technické parametre

U správnej detskej postele sa nejedná len o farbu, dôležité sú aj o jej technické vlastnosti. Posteľ by mala mať správnu veľkosť. Väčšina detí sa v spánku často hýbu, pokrucují a neustále sa rôzne krútia a pohybujú, preto by mali mať dostatok priestoru a voľnosti vo svojej detskej posteli. Samozrejme nemá zmysel kupovať svojmu dieťaťu detskú posteľ, ale o niečo väčšia ako celková výška dieťaťa. S výškou postele by sa to tiež nemalo preháňať – niektoré deti majú problémy so sny a prebúdzaním sa, a keď idú napríklad v noci na WC, mohli by sa nechceným pádom z postele zraniť. Treba teda zvážiť, či sú pre také deti vhodné detské poschodové postele.

Tiež by nemala matrac správne detské postele byť zbytočne mäkká. Je síce dobré, keď sa dieťaťu dobre leží v perinu, ktorá je mäkká a silná desiatky centimetrov (lacne detske postele), ale prílišné prepadaniu sa nemá dobrý vplyv na správny rast. Ak sa dieťa pri spánku prehýba, chrbtica nie je v ideálnej polohe a môže rásť krivo. Týmto problémom potom môže dieťa trpieť rovnako, ak nedodržiava správne sedenie pri stole. Nikto nepraje svojmu dieťaťu krivá chrbát, preto by optimálne detské postele mali vykazovať určitú tuhosť (poschodová posteľ). Pre malé deti je dôležité voliť bezpečnú posteľ z masívu napr. z bukového dreva. Pre matrac je najlepšou voľbou matrac z kokosu a pohánky.

Je teda na rodičoch, ako svojmu dieťaťu jeho detskú posteľ zariadi, týmito hlavnými zásadami by sa ale mali zhruba riadiť. Nie je to len pre dobrý pocit, dieťaťu to pomôže pri vyrovnanom a zdravom vývoji tela i ducha.

Všetky tieto parametre spĺňajú postele z e-shopu babynabytek.sk. Preto neváhajte a využite skvelých cien!